Dziś jest: Niedziela, 19-09-2021

Informacje

Narzędzia i usługi

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

  • 16-06-2014
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

16 czerwca 2014 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych. (treść rozporządzenia TUTAJ). Wydawana na jego podstawie ogólnopolska KARTA DUŻEJ RODZINY, tak jak funkcjonująca od stycznia 2014 r. Lwówecka Karta Rodziny Wielodzietnej, przeznaczona jest dla rodzin posiadających co najmniej trójkę dzieci. W przypadku LKRW wsparcie skierowane jest wyłącznie dla mieszkańców naszej gminy. Formą pomocy są ulgi przyznawane dzieciom z rodzin zakwalifikowanych do programu (szczegółowe informacje o Lwóweckiej Karcie Rodziny Wielodzietnej TUTAJ).
Ogólnopolska KARTA DUŻEJ RODZINY obowiązywać będzie na terenie całego kraju. Zgodnie z założeniami ma zapewnić beneficjentom tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje. Liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Pełną listę można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl, w zakładce „Duża rodzina”. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny".
KARTA DUŻEJ RODZINY wydawana będzie bez żadnych opłat i bez względu na osiągane w rodzinie dochody. Dokument będzie opatrzony imieniem i nazwiskiem oraz numerem PESEL posiadacza, będzie miała swój numer, termin ważności oraz logo.
KARTA DUŻEJ RODZINY wydawana będzie niezależnie od Lwóweckiej Karty Rodziny Wielodzietnej. Aby ją uzyskać należy dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy Lwówek (pokój nr 2) wypełniony wniosek, dostępny do pobrania w holu Urzędu, lub w załączniku poniżej. Zakłada się, że pierwsze karty funkcjonować będą od miesiąca lipca 2014 r.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją