Dziś jest: Niedziela, 02-10-2022

Informacje

Narzędzia i usługi

PSE - partner gminy Lwówek

Kolejna inicjatywa w gminie z grantem Polskich Sieci Elektroenergetycznych

  • 06-10-2021
  • przez Maciej Piechowiak
OSP Zębowo z gminy Lwówek została laureatem dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Tym razem dzięki otrzymanemu grantowi wyremontowany został budynek strażnicy w Zębowie.

Instytucje i organizacje z gminy Lwówek po raz kolejny otrzymały zaproszenie do udziału w programie „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Tym razem w  Zębowie wyremontowano budynek strażnicy, która pełni funkcję świetlicy wiejskiej- jest siedzibą strażaków, ale także miejscem spotkań i aktywności mieszkańców.
W ubiegłym roku dzięki grantom przyznanym przez PSE, na terenie gminy zmodernizowano szkolną pracownię komputerową w Posadowie, a także doposażono okoliczne jednostki straży pożarnych -kupiono kamerę termowizyjną oraz 5 mundurów do akcji ratowniczo-gaśniczych.
„WzMOCnij swojej otoczenie” to program grantowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych, które m.in. na terenie Lwówka realizują projekt inwestycyjny budowy linii  400 kV Baczyna - Plewiska. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii w okolicy.
Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijswojeotoczenie.pl.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją